Pierwszy sparing !!!

W niedzielne późne popołudnie po tygodniowych przygotowaniach rozegraliśmy pierwszy sparing z lokalnym rywalem ligowym , zespołem Orlęta Reszel .Od początku meczu widać było , że obie ekipy chciały mądrze grać piłkę , zespoły dużo grały poprzez boczne sektory . Około 7 minuty świetne podanie z głębi pola wykorzystuje Mariusz Grabowski i po minięciu bramkarza strzela do pustej bramki .. Chwilę później tracimy piłkę na własnej połowie , szybka kontra Orląt i jest remis . W dalszej części pierwszej połowy zarysowała się przewaga gospodarzy , którzy miedzy 25 a 32 minutą strzelają dwie bramki po naszych koszmarnych błędach w obronie . Większość akcji ofensywnych przeprowadzaliśmy lewą stroną , gdzie Daniel Gołębiowski dość łatwo radził sobie z obrońcą gospodarzy i wbiegał w pole karne stwarzając zagrożenie . W końcowych minutach tej części meczu kolejna składna akcja naszej drużyny , prostopadła piłka o Mariusza Grabowskiego , który strzela gola kontaktowego . Po przerwie wyszliśmy z założeniem odpowiedzialniejszej gry w obronie i skuteczniejszym wykończeniem akcji ofensywnych , jak pokażą kolejne minuty meczu oba założenia zrealizowaliśmy . W dalszym ciągu atakowaliśmy bocznymi sektorami , brakowało zagrania w ostatniej fazie na nabiegającego kolegę z głębi pola . Ataki naszej drużyny przynosiły coraz więcej stałych fragmentów , po dośrodkowaniu z rożnego zakotłowało się na 10 metrze gospodarzy , przytomna reakcja Roberta Cytrali połączona z precyzyjnym uderzeniem doprowadza do remisu 3-3. Żadna z drużyn nie przestaje atakować , Orlęta stwarzają zagrożenie po dobrych wrzutkach z prawej strony ale w tym fragmencie meczu Emil Dymek jest nie do pokonania . W 70 minucie Mateusz Nicewicz strzela z 20 metra pod poprzeczkę i prowadzimy 4-3 . Pięć minut później ponownie Mateusz oddaje strzał z około 20 metrów , tym razem płaskim strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy i prowadzimy 5-3 . W ostatnich minutach obie drużyny mogły zmienić wynik ale brakowało skuteczności . Po mądrej grze połączonej z dużą ilością podań wygrywamy w pierwszym sparingu 5-3 . Za tydzień w sobotę o 17 na swoim stadionie w ramach drugiego test-meczu gościć będziemy Mazura Pisz .