Pierwszy sparing na plus !!!

Po czterech tygodniach przygotowań zmierzyliśmy się w sparingu z Jurandem Barciany . Trener do dyspozycji miał 20 zawodników , praktycznie wszyscy zagrali po 45 minut . W naszej druzynie pojawili się trzej nowi zawodnicy ( Adam Sepczynski , Damian Kuszmider, Kamil Powierza , którzy prawdopodobnie wzmocnią nas przed runda wiosenną .

Na to spotkanie wyszliśmy w ustawieniu : Emil Dymek - Mariusz Bandurow( 46 Michał Bronakowski ) , Marek Grabowski ( 65 Robert Cytrala ), Rafał Sokołowski (46 Daniel Kajak ) , Wojtek Hirny ( 46 Sebastian Piskorz )- Adam Grabowski ( 46 Adam Sępczyński ), Jakub Pędzich ( 46 Kamil Powierza), Mateusz Nicewicz ( 46 Piotr Chmielewski ) , Łukasz Żółtowski(( 60 Daniel Gołębiowski )) , Daniel Gołębiowski ( 46 Artur Biarda )- Mariusz Grabowski (46 Damian Kuszmider) . Od początku przejęliśmy inicjatywę , zdominowaliśmy środkową część boiska , neutralizując poczynania rywali . Największe zagrożenie w pierwszej połowie stwarzaliśmy po akcjach bokami boiska , dobrego dośrodkowania Mariusza Bandurowa na bramke nie dał rady zamienić Mariusz Grabowski . W grze obu drużyn widoczne było , iż to jest pierwszy sparing , wszyscy mieli problemy z opanowaniem zmrożonej piłki na zmarźniętej murawie . W kilku dobrze zapowiadających się sytuacjach zabrakło dokładności . Do przerwy bez goli. Po zmianie stron wybiegła praktycznie inna " jedenastka " . Przebieg tej części meczu był bardziej wyrównany . Około 55 minuty po przechwycie w środku pola , piłka trafia do Łukasza Żółtowskiego , który wypuszcza Adama Sępczyńskiego sam na sam i prowadzimy 1-0 . W kolejnych minutach nasi przeciwnicy kilka razy groźnie zaatakowali , ale defensywa na czele z Emilem Dymkiem nie dała się pokonać . Przetrwaliśmy napór , i ponownie zagrażaliśmy pod bramką rywali . W 65 minucie ręką w polu karnym zagrywa obrońca Juranda , z karnego na 2-0 podwyższa Marek Grabowski . W ostatnich 20 minutach skutecznie się broniliśmy , wyprowadzając kontry , po jednej z nich w idealnej sytuacji Adam Sępczyński , zamiast strzelać próbował dograć do pustaka dla Sebastiana Piskorza . Końcówka meczu to spokojna gra i pełna kontrola wyniku przez naszą drużynę .

Za tydzień 15 lutego gramy sparing z Granicą II Kętrzyn .